Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku rozszerzyliśmy naszą działalność o organizację kursów zawodowych w zakresie


MONTER IZOLACJI PRZEMYSŁOWYCH
,

który staje się zawodem coraz bardziej poszukiwanym, gdyż w dziedzinie tej obserwuje się nadal duży deficyt pracowników na rynku pracy krajowym i zagranicznym, a zapotrzebowanie z tendencją rosnącą z uwagi na wzrost dbania o ochronę środowiska i zużycie paliw.

Jako organizator szkoleń zawodowych jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.24/00338/2018

Od sierpnia 2018 roku organizujemy kursy zawodowe w zawodzie monter izolacji przemysłowych.


Posiadamy własne profesjonalne centrum szkoleniowe wyposażone w :

Salę szkoleniową wyposażoną w projektor multimedialny, sprzęt komputerowy, materiały szkoleniowe , klimatyzację.

Warsztat wyposażony we  wszystkie niezbędne maszyny blacharskie, narzędzia dla wszystkich kursantów niezbędne do nauki zawodu, modele treningowe, materiały szkoleniowe.

Wykwalifikowaną kadrę gotową do przekazania w przyjaznej atmosferze wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia w montażu izolacji przemysłowych oraz w pracy na warsztacie blacharskim.
Kadra posiada wieloletnie doświadczenie potwierdzone certyfikatami  :

- Śląska Akademia Nauki i Rozwoju w Cieszynie ( kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu )
- Rogaland Fylkeskommon (Kompetansebevis for videregaende opplaering, Felles programfag ISO3102 Isolatorfaget - tytuł mistrza izolacji przemysłowych) w Norwegii
- Certyfikat Basic Offshore Safety Induction & Emergency Training w Szczecinie (kurs na offshore)
- HMS Kursbevis w Drammen
- Folgende har gjennomfort og bestatt ihht TR1310, Final Ver.4.01, Site-test for isolatorer w Karsto
- NORSOK R004 edition 3
- Asbestfjerningskurs
- Basic Safety Course (GSK - 002)


Kurs ten całościowo przygotowuje do podjęcia pracy w  zawodzie monter izolacji przemysłowej. Szkolimy w małych grupach (do 10 osób) , aby każdy kursant mógł poznać wszystkie tajniki izolacji z naciskiem na praktyczny trening na modelach treningowych. Uczestnik szkolenia nabywa wiedzę i umiejętności z dziedziny izolacji przemysłowych takich jak: ciepłochronnych, zimnochronnych, akustycznych, przeciwpożarowych i ochrony osobistej (personal safety). Szkolenie odbywa się w wymiarze 100 godzin lekcyjnych.
Po zakończeniu kursu oferujemy/gwarantujemy kursantom zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się kompleksowo  izolacjami przemysłowymi w kraju i za granicą.

Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną, jest zakończony egzaminem i wydaniem certyfikatu polsko- i angielskojęzycznego. Nasz kurs jest prowadzony przez wyszkoloną kadrę z naciskiem na praktyczne zagadnienia. Cena kursu obejmuje wszystkie materiały szkoleniowe, narzędzia oraz warsztat wyposażony we wszystkie niezbędne maszyny, poczęstunek: ciastka, kawa, herbata, napoje, obiady.


Cena nie obejmuje noclegów podczas trwania kursu i dojazdu do centrum szkoleniowego. Na czas trwania szkolenia uczestnik powinien zaopatrzyć się w podstawowe środki ochrony osobistej: ubranie robocze, buty robocze, kask, okulary, rękawice.

 
Warunki zgłoszenia na kurs: przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz profilu kandydata, CV otrzymanego drogą mailową kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze kursy trwają:

  • intensywne 100 godzinne trwające 10 dni po 10 godzin dziennie
  • normalne 100 godzinne trwające 14 dni po 7,5 godzin dziennie


Miejsce kursu:

CENTRUM SZKOLENIOWE
PPHU NATALUX UL. KOZIEGŁOWSKA 51 42-300 MYSZKÓW WOJ.ŚLĄSKIE


Wymagania:

Uczestnikami kursu mogą być wszystkie osoby powyżej 18 roku życia chcące zdobyć nowe kwalifikacje, doświadczenia, mieć nowy zawód gwarantujący pracę.


Po zdanym egzaminie oferujemy pracę najlepszym kursantom.

Zapraszamy osoby chętne do nabycia nowych kwalifikacji oraz przekwalifikowania się zawodowo, jak również firmy poszukujące wykwalifikowanych pracowników. Na zlecenie możemy zorganizować przeszkolenie zatrudnionych niewykwalifikowanych pracowników.


Referencje

Na życzenie udostępniamy referencje od naszych klientów.


Informacje szczegółowe o kursie

Do kogo skierowany jest niniejszy kurs?

Kurs jest skierowany do osób pełnoletnich, które ukończyły gimnazjum, Zasadniczą Szkołę Zawodową lub liceum ( również dla tych, którzy nie posiadają przygotowania technicznego ). 
W ofercie posiadamy kurs intensywny 100-godzinny, będący przygotowaniem do zawodu. Istnieje możliwość zorganizowania kursu 200-godzinnego rozszerzonego o część z zakresu blacharstwa. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą mogli podjąć pracę w firmach wyspecjalizowanych w wytwarzaniu i montażu elementów konstrukcji i płaszcza ochronnego izolacji przemysłowych oraz montażu i demontażu izolacji termicznej przemysłowej na terenie całej Europy.

Jakie umiejętności zdobędą uczestnicy naszych kursów?

Ukończenie kursu jest równoznaczne z nabyciem wiedzy i umiejętności na poziomie wykwalifikowanego samodzielnego montera izolacji przemysłowych. Szczególny nacisk kładzie się na zajęcia praktyczne z zakresu montażu izolacji przemysłowej oraz płaszczy ochronnych z blachy. Celem jest samodzielne i sprawne wykonywanie złożonych elementów całościowo wyczerpujących zagadnienie izolacji przemysłowych. Zajęcia teoretyczne obejmują zapoznanie z zasadami obmiarowania, zasadami stosowania poszczególnych materiałów, używanych przy izolacjach przemysłowych, jak również podstawy języka technicznego w języku angielskim tak, aby kursant mógł podjąć zatrudnienie poza granicami RP.

Dodatkowe zalety kursu

Kurs jest prowadzony przez doświadczonych praktyków posiadających dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie programowym kursu. Stały bezpośredni kontakt z prowadzącymi zajęcia, szczególnie w części praktycznej, pozwoli uczestnikom na profesjonalne opanowanie umiejętności zawodowych. Niewątpliwą zaletą kursu jest zapoznanie z podstawami języka angielskiego zarówno w zakresie podstawowej komunikacji jak również zakresu słownictwa z dziedziny izolacji przemysłowych.

Jako kurs uzupełniający planujemy wprowadzić kurs z zakresu BHP dla chcących podjąć zatrudnienie w krajach Beneluxu - kurs VCA, przeprowadzany przez holenderskiego przedstawiciela. Istnieje możliwość poszerzenia naszych kursów o egzamin OOI –certyfikat holenderski potwierdzający niepodważalność naszego kursu.

Podstawy prawne organizacji kursu

Podstawa prawna organizacji kursu:

  • Ustawa z dnia 2 lipca 2014 roku o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. 2004 Nr 173 poz. 1807)
  • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - art. 20
  • Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych
 
Pliki do pobrania: 

  • regulamin szkoleń    
  • formularz zgłoszeniowy na kurs